Öğrencilere vergisiz iPhone müjdesi! Bu sefer rüya gerçek oluyor!

Öğrenciler sonunda vergisiz bir şekilde hayallerindeki iPhone telefona kavuşabilecekler. Peki ama bu nasıl olacak? İşte konu ile ilgili detaylar.

Geçtiğimiz seçimin en büyük vaatlerinden biri öğrencilere verilecek olan vergisiz cihaz desteğiydi. Fakat bu durum biraz hayal kırıklığıyla sonuçlandı.

Çünkü genel beklenti, vergisiz bir şekilde iPhone ya da Mac alabilmekti. Nitekim bu vaat satış fiyatı 9500 TL’yi geçmeyen telefonlarla sınırlanınca, pek çok kişi hayal kırıklığı yaşadı.

Lakin vergisiz iPhone alma hayali öğrenciler için henüz rafa kalkmış değil. Çünkü yeni yaklaşan seçimde yine benzer bir vaatle karşı karşıyayız.

Bilindiği üzere iPhone modellerine geçtiğimiz günlerde yeni bir zam daha geldi. Bu zamla birlikte 1TB’lı iPhone 15 Pro Max’ın fiyatı 107 bin TL’yi geçmiş oldu.

Elbette bu fiyatın vergilerle böyle şiştiğini biliyoruz. Vergiler devre dışı kaldığında karşımıza 60 bin TL gibi bir fiyat kalıyor. Bu da neresinden bakarsanız bakın çok iyi.

Peki gelelim asıl soruya. Öğrenciler için vergisi iPhone müjdesi nasıl mümkün olacak?

Kulis bilgilerine göre 31 Mart seçimleri öncesinde bıçak sırtında olan İstanbul seçimleri için üniversite öğrencilerine vergisiz telefon vaadinde bulunulacak.

Bu vaadin hangi cepheden geleceği ise şimdilik netleşmiş değil. Fakat belediyenin gerekli belgeleri getiren öğrencinin hesabına vergi tutarlarını iade edileceği belirtiliyor.

Muhtemelen bu hafta ya da önümüzdeki 10 gün içerisinde bu vaadin sahibini öğreneceğiz. Merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x